STYL MARYNARSKI 0
STYL MARYNARSKI

Morza szum, słońce, plaża ...

Nie musimy mieć domu z widokiem na plażę i morze, aby poczuć się jak w kurorcie nadmorskim. Styl marynistyczny urodził się na francuskim wybrzeżu. Pierwotnie aranżowano w tym stylu pensjonaty w miejscowościach nad Morzem Śródziemnym. Letnicy tak polubili swobodę i bezpretensjonalny charakter tego stylu, że "zabrali" go do swoich mieszkań i domów miejskich. Obecnie jest bardzo modny głownie latem. Aby styl marynistyczny zagościł w naszych domach, wystarczy kilka prostych sposobów, które nie wymagają wielkich nakładów finansowych.

czytaj całość »
JAK WYBRAĆ PODUSZKI DEKORACYJNE 0

Jak wybrać poduszki dekoracyjne

Poduszki dekoracyjne to bardzo istotny element wystroju wnętrza. Nadają ciepła i przytulności pomieszczeniu. Poza walorami estetycznymi są jednak praktycznym elementem który podnosi komfort wypoczynku.

Wybór poduszek wydawać mógłby się czymś bardzo prostym, ale problem pojawia się gdy zadajemy sobie pytanie jaki rozmiar, kolor, deseń i kształt. Mam nadzieję, że pomogę rozwiać dylematy co do decyzji jakie poduszki będą idealne do Twojego wnętrza.

 

czytaj całość »
STYL KLASYCZNY 0
STYL KLASYCZNY

Założenia klasycznego stylu aranżacji wnętrz

Styl klasyczny zakłada, że urządzanie wnętrza nie polega jedynie na powierzchownej aranżacji powierzchni i sprzętów, ale że wnętrze jest integralną częścią struktury budowli, a aranżacja przestrzeni wewnątrz budynku jest zadaniem architektonicznym. Projektowanie pomieszczeń jest tutaj oparte na założeniach architektonicznych, wszystkie składowe budynku muszą być brane pod uwagę: ściany, drzwi, okna, podłogi i sufity, wszystkie pomieszczenia, akcesoria a nawet drobiazgi widoczne we wnętrzach.

czytaj całość »
STYL SKANDYNAWSKI 0
STYL SKANDYNAWSKI

Styl skandynawski – co to znaczy?
Głównym założeniem stylu skandynawskiego jest utrzymanie równowagi pomiędzy estetyką a funkcjonalnością.  Wnętrza są jasne, ciepłe, wolne od ornamentacji i wytyczone prostymi, schludnymi liniami.
Styl skandynawski narodził się w Danii na początku ubiegłego wieku, jako oddolna odpowiedź na ekskluzywne Art Noveau popularne wśród elit. W latach 50tych był już znany w Europie i USA i do dziś cieszy się popularnością, szczególnie w miastach, gdzie potrzebna jest odskocznia od tłoku i zgiełku na zewnątrz. Spokój i wyciszenie są rezultatem oczyszczenia przestrzeni z natłoku przedmiotów i barw, skandynawski minimalizm, zazwyczaj kojarzący się z pustką i chłodem, jest jednak ciepły i przytulny. Nordyckie hygge w kontekście projektowania wnętrz oznacza komfort, dobre samopoczucie i dopełnienie potrzeb mieszkańca.

czytaj całość »
STYL BOHO 0
BOHO

Trafić w dziesiątkę ze stylem boho


Boho jest dla tych, którzy chcą, aby ich domy były pełne życia, artyzmu i ciekawych, przyciągających uwagę przedmiotów. Ta estetyka stoi w opozycji wobec nowoczesnej, minimalistycznej prostoty i charakteryzuje się beztroskim i zindywidualizowanym stosunkiem do aranżacji przestrzeni. To podejście powoduje, że pomimo tych samych założeń dizajnu, każde wnętrze w stylu boho będzie unikalne i specyficzne dla użytkownika.


czytaj całość »
Styl prowansalski 0
Styl prowansalski

 Styl prowansalski – niekończące się lato

Styl prowansalski jest reinterpretacją stylu rustykalnego na modłę francuską. Prowansja, region Francji rozciągający się od południowych Alp po Lazurowe Wybrzeże, kojarzy się ze słońcem, morzem i polami lawendy, wnętrza zaprojektowane w stylu prowansalskim są jasne, ciepłe i nieskomplikowane, a wieś, z której się wywodzą, została zidealizowana i zamieniona w śródziemnomorską sielankę. Prowansalski dom oczarowuje nastrojem letnich wakacji z dzieciństwa.

czytaj całość »
Styl industrialny 0
Styl industrialny

Styl industrialny, mieszkanie w fabryce

W wielkich miastach brakuje tanich mieszkań. To stwierdzenie jest równie prawdziwe teraz, jak było w latach 60tych, gdy nowojorscy artyści zaczęli wynajmować opuszczone przestrzenie przemysłowe na Manhattanie i urządzać w nich najpierw pracownie, a potem mieszkania. Ponieważ architektura powierzchni przemysłowych odbiega zupełnie od norm dla lokali mieszkalnych, zwykłe metody tworzenia przestrzeni nie znalazły tu zastosowania. Ogromne wnętrza, z wysokimi sklepieniami i oknami zajmującym całe połacie ścian zewnętrznych, brak ścian działowych i obecność wielu struktur świadczących o poprzednim zastosowaniu budynków (rury, przewody wentylacyjne, stalowe belki stropowe etc) wymusiły nowe koncepcje dizajnu.
Styl industrialny stał się na tyle popularny, że powstają obecnie nowe budynki imitujące stare fabryki, a wiele elementów industrialnych zostało zapożyczonych przez inne style i przedostało się do bardziej tradycyjnych wnętrz.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl